N (ez98) wrote,
N
ez98

 • Mood:

Не забувай про техніку безпеки на виробництві!

Під час виконання роботи по оранці земельної ділянки, тракторист не розрахував відстань від трактора до річки, що призвело до небезпечного нахилу трактора та його подальшого падіння в воду.

газорізальник виконував роботи з обрізання двутаврів з низу конструкції, в результаті чого конструкція втратила рівновагу і впала потерпілому на голову. Лікарі швидкої медичної допомоги, які прибули на виклик, констатували смерть потерпілого.

майстер цеху по догляду за твердими сирами стояв в технологічному коридорі та розмовляв з директором виробництва. В цей час з камери дозрівання сиру №4 заднім ходом виїхав навантажувач, під керуванням водія та наїхав майстру на ногу. Внаслідок чого потерпілий отримав травму у вигляді перелому 2-го та 3-го пальців ступні лівої ноги.

прибиральник службових приміщень під час відчинення дверей санітарного вузла приклала надмірне зусилля, що призвело до відривання ручки дверей та її падіння. Внаслідок чого потерпіла отримала закритий перелом передпліччя лівої руки.

оператор працювала в першу зміну в консервному цеху на операції заливки маринаду в банки. Приблизно о 10 год. 30 хв. відчула спрагу і випадково випила миючий засіб, подумавши, що це був компот. Внаслідок чого потерпіла отримала хімічні опіки внутрішніх органів.

трактор почав самовільно рухатися. При спробі зупинити трактор, стрибнувши в кабіну, потерпілий підсковзнувся на підніжці, не втримався та впав на землю потрапивши під заднє колесо рухомого трактора. Внаслідок чого отримав переломи тазу і забій грудної клітки

Потерпілий після закінчення зміни, впав з дерева, яке росте на території підприємства, де рвав черешні отримавши при цьому компресійний перелом хребта.

оброблювач працював на мийці цеху вирощування. Під час мийки килима потерпілого потрапив у барабан мийної установки. Лікарі швидкої медичної допомоги, які прибули на виклик, констатували смерть останнього.
(останній - барабан? схоже, хтось писав у нетверезому стані)

під час завантаження свиней, одна тварина підняла оператора на себе і понесла, а потім скинула зі спини. Внаслідок чого потерпіла отримала травму голови.

прибиральник службових приміщень під час прибирання приміщення філії бібліотеки для дорослих по вул. 30 років Перемоги, 22. оступилась на драбині - стремянці, і впала. Внаслідок чого потерпіла отримала перелом ліктевого відростку в правому ліктевому суглобі зі зміщенням та забій грудної клітини

Між генеральним директором та продюсером виникла суперечка. Внаслідок чого потерпіла отримала перелом променевої кістки правої руки.

сторож під час святкування 23 лютого розпивав алкогольні напої в механічному цеху з ремонту технологічного обладнання разом з працівниками підприємства, що призвело до сварки та бійки між ними. Внаслідок чого потерпілий отримав ЗЧМТ, струс головного мозку, гематоми повік правого ока.

в зв’язку з перебоями в електропостачанні касир вийшла в зал очікування для того щоб вимкнути термінал самообслуговування, що належить комерційному банку «Приват Банк». Спрацювала сигналізація терміналу та пристрій охоронно - розпилювача. Внаслідок чого потерпіла отримала опік обличчя.

слюсар-сантехнік в приміщенні туалету під час огляду гіпсокартонних перегородок за підвісною стелею не втримався на драбині і впав з висоти. Внаслідок чого потерпілий отримав закритий уламковий перелом лівої п’яткової кістки зі зміщенням уламків, перелом лівої руки, вивих безіменного пальця правої руки.

Вирішив підремонтувати автомобіль, відкинув кабіну автоцистерни «MAN», підліз під автомобіль і почав проводити змащування. В цей час спрацювала пневмоподушка, автомобіль просів і водія бампером притисло до підлоги. Внаслідок чого потерпілий отримав травми живота, перелом кісток тазу.

під час проведення робіт на території Будянського лісництва з благоустрою території різноробочого вжалило декілька шершнів. Спочатку він почував себе добре, але згодом стан його здоров’я різко погіршився. Автомобілем підприємства потерпілого було доставлено до лікарні, де йому почали надавати медичну допомогу, але від отриманих укусів комах він помер

оператори машинного доїння із літнього загону заганяли корів в приміщення та прив’язували в стійла. В загоні з нез’ясованих причин знаходився бик, який і травмував оператора. Внаслідок чого потерпіла отримала травму живота.

електрик під час перевірки водяного ТЕНа на потужність, який приніс із дому, не опустив нагрівач в ємність з водою. ТЕН вибухнув. Внаслідок чого потерпілий отримав травму у вигляді термічного опіку обох очей.

у тваринника під час їзди на возі від приміщення ферми до комори на території ТОВ «Маяк – Агро» стався епілептичний припадок. Внаслідок чого потерпілий впав з воза та отримав ЗЧМТ, забій головного мозку.

Близько 13 год. із-за будівель магазинів і клубу в напрямку робочого місця бригади вибіг електромонтер. Майстер спільно з членами бригади стали надавати електромонтеру першу долікарську допомогу, якого покусали бджоли

сільський голова разом з директором СТОВ «Дружба», перебуваючи у відрядженні, поверталася на його автомобілі з виїзного засідання колегії, яке відбулося в с. Краснопілка Уманського району. Під час проїзду поруч з будівельним майданчиком, на автомобіль впала стріла будівельного крана з території будівництва. Внаслідок чого потерпіла отримала смертельні травми.

під час виконання вантажно-розвантажувальних робіт навантажувачем сталося падіння навантажувача разом з водієм у простір між рампою і вантажним автомобілем, який від’їхав від рампи. Внаслідок чого потерпілий отримав ЗЧМТ, забійну рану м’яких тканин голови, струс головного мозку

під час чищення гною у корпусі №3 МТФ в с. Рижавка Уманського району, слюсар-ремонтник спіткнувся об підлогу та впав на рухомий механізм гноєтранспортера, внаслідок чого отримав травму руки. Родичі потерпілого, самотужки відвезли потерпілого до Уманської центральної районної лікарні, де було поставлено діагноз: відкритий перелом лівого передпліччя.

електромонтер, крокуючи від опори №9 Л-1 ТП-231 не побачив гілку акації. Внаслідок чого потерпілий отримав травму лівого ока.

сторож був на чергуванні. Близько 07 год. 45 хв. у приміщення навчального корпусу училища зайшов невідомий чоловік. На запитання сторожа, хто він і куди іде, невідомий відповів грубими, нецензурними словами, на що невідомому було запропоновано покинути приміщення, після чого розпочалася суперечка, яка згодом переросла у бійку. Внаслідок чого потерпілий отримав травми різного ступеню тяжкості.

тракторист виконував роботи по вивантажуванню зерна в кагати тимчасового зберігання. Під час закінчення вивантажування чергового мішка він став ногою вигортати залишки зерна з мішка на шнек вивантажувача АКРОН і нога потрапила в робочу частину шнека, внаслідок чого потерпілий отримав травму пальців лівої стопи.

Перебуваючи на чергуванні механік отримав перелом склепіння черепу, забій головного мозку від невідомих осіб, які зникли у невідомому напрямку.

Прокурор району (прокуратура Драбівського району)
Виходячи з приміщення прокуратури потерпілий послизнувся, впав на праву руку, внаслідок чого отримав закритий перелом човноподібної кістки правої кисті без зміщення.

під час перевірки працездатності верстата після виконання ремонту слюсар поклав руку на ремені шківа і віддав команду ввімкнути верстат. Права рука слюсаря потрапила між ременями та шківом. Внаслідок чого потерпілий отримав травму пальця правої кисті.

монтажник санітарно-технічних систем і устаткування прямував на місце виконання дорученої роботи за майстром і не дивлячись під ноги, впав в оглядову яму.

Машиніст не переконався що ручка коробки перемикання передач знаходиться у нейтральному положенні, запустив двигун, бульдозер рушив. Внаслідок чого потерпілий впав і стопа лівої ноги потрапила під гусеницю бульдозера, травмувавши її.
(що травмувавши? мабуть, автор випивши)

на базі стадіону Лисянського НВК №1-гімназія відбувалися змагання з футболу на кубок Голови Лисянської райдержадміністрації. В змаганнях приймала участь команда Шестеринського НВК на чолі з викладачем фізичного виховання. Згідно Положення про змагання, викладачу дозволялося приймати участь в грі за свою команду і бути воротарем. Піч час чергової атаки гравець (дитина) із сусідньої команди вдарила викладача по правій нозі, нога розпочала боліти і він звернувся по допомогу до лікаря в машині швидкої допомоги, яка чергувала на стадіоні. Після огляду, лікар прийняв рішення доправити потерпілого до медичного закладу (Лисянська ЦРЛ). 13.10.2014 р. він звернувся за допомогою до лікарів, які виписали йому направлення на обстеження в Черкаську обласну лікарню.
(і шо далі? живий?)

робітник з комплексного обслуговування сільськогосподарського виробництва здійснював протруювання зерна на зерновому току підприємства. Після закінчення робочого дня о 17 год. 00 хв. пішов додому. 08.10.2014р. робітник на роботу не з'явився. Близько 11 год. 00 хв. комірник знайшов тіло робітника у зерновому бункері із зерном.
(???)

Великобурімська ЗОШ на стадіоні ПАТ «Велика Бурімка» для учнів школи проводила загальношкільний День здоров'я. Для одного із спортивних заходів, як маятник, використовувався канат, який був закріплений за гілку дерева. Після закінчення заходів, щоб зняти канат вчитель піднявся на дерево, відв'язав канат, та розпочав спускатись вниз, на висоті близько 1,5 м від землі він не втримався та упав. Внаслідок чого потерпілий отримав травму хребта.

в обідню перерву виконавець робіт проходив мимо головного корпусу для зберігання зерна. В цей момент відбулося обрушення стін та залізобетонних конструкцій з висипанням зерна з бункеру. В результаті чого виконроб був травмований. Лікарі карети швидкої медичної допомоги, які прибули на виклик, констатували смерть потерпілого.

керуючий дільницею рухався по польовій дорозі на службовому автомобілі. На шляху руху керуючий дільницею вчасно не помітив глибокий яр і автомобіль перекинувся в нього. Від отриманих травм потерпілий помер на місці.

вийшла на територію біля навчального корпусу розкидати сіно. З власної необережності впала в каналізаційний люк. Внаслідок чого отримала забої ліктьових суглобів, численні гематоми тулуба та кінцівок.

працювала на машині для відділення шиї птиці. В машині застрягла шия птиці і потерпіла вирішила її вилучити вручну. В результаті палець потерпілої був захоплений механізмом машини і вона отримала травму.

під час доведення інформації до працівників потерпілий постійно порушував тишу і заважав керівнику, який неодноразово просив його підтримувати тишу. На заклики керівника потерпілий не звертав уваги. Керівник не витримав та кинув в нього пляшечку з коректором, яка потрапила йому в око. Внаслідок чого потерпілий отримав контузію II ступеню, ерозію рогівки, гіфему лівого ока.

під час перевірки вологості тіста в чані біля тістомішальної машини лінії №3, технік-технолог побачила, що рукав дозатора наповнився борошном і вирішила його почистити. Засунула руку в рукав, що спускався з дозатора і в цей час пальці лівої руки потрапили в зону дії шнеку. Внаслідок чого потерпіла отримала відкритий перелом середньої фаланги третього пальця лівої кисті.

прибиральниця службових приміщень Черкаського міського РЕМ ПАТ «Черкасиобленерго» отримала травму внаслідок з’ясування стосунків з іншою прибиральницею службових приміщень.

працював на розмельному станку, не зупинив станок, працівник поліз рукою щоб перевірити температуру підшипників. В результаті рукав ватної куртки затянуло механізмом розмельного станка і постраждала рука.

начальник лабораторії з контролю виробництва при поливанні квітів (кактуса) проколола палець. Для обробки рани з аптечки дістала пляшечку розчину перекису водню. Почала відкривати пляшечку, пробка вилетіла та вдарила потерпілу в праве око. Внаслідок чого потерпіла отримала важку контузію правого ока, гифему (крововилив в сітчатку правого ока).

під час перебування медичної сестри в палаті № 15 їй на ногу впала висувна шухлядка з тумбочки. Потерпіла отримала закритий перелом середньої фаланги II пальця правої стопи.

апаратник повітроподілу в особистих цілях вирішив перевірити чи є пристосування для рибалки зверху шафи з інструментом, для чого став підніматися по стаціонарній металевій драбині, що веде на площадку обслуговування трубопроводу подачі води на компресорну установку К-500. Ставши на п’яту сходинку, він потягнувся рукою до верху шафи, не утримався і впав отримавши при цьому перелом кісток тазу. Злякавшись про скоєне, не доповів керівництву про обставини.
(?)

під час перерви вчитель української мови та літератури прямувала по коридору школи, а на зустріч вибігла дитина і зіштовхнулася з нею, в результаті чого потерпіла впала і отримала перелом променевої кістки правої руки зі зміщенням.

під час вечірнього доїння корова штовхнула доярку. Потерпіла внаслідок падіння отримала перелом правої ноги.

Приблизно о 23 год. 00 хв. водій автонавантажувача звернувся з письмовою заявою до начальника зміни про надання йому відпустки без збереження заробітної плати з 23 год. 00 хв. 05.11.13р. до 06.11.13р. включно. Під час звернення були присутні працівники зміни. Враховуючи прохання заявника та невеликий обсяг навантажування в роботі, начальник зміни задовольнив заяву водія автонавантажувача та відпустив його з роботи. 06.11.13р. приблизно о 15 год. 00 хв. Працівник складу, проводячи прибирання складського приміщення, помітив виступаючу руку та ногу з під мішка Біг-Бег (тюк), який був наповнений зерном кукурудзи. Працівник складу повідомив про нещасний випадок завідувача складу, який викликав карету швидкої медичної допомоги. Лікарі, які прибули на виклик констатували смерть потерпілого.
(???)

виліз на покриття над пунктом приймання зерна каркасного типу з металоконструкцій покритих азбестоцементними хвильовими листами по дерев’яних брусах для проведення ущільнення стиків норії піноутворювачем. Під власною вагою лист проломився і Москаленко М.А. впав з висоти, близько 5м на бетонне покриття та отримав смертельну травму.

між машиністом крана та слюсарем-сантехніком в адміністративно-побутовому корпусі 113 виникла сварка, внаслідок якої машиніст крана отримав декілька ударів головою об стіну.

оператор лінії консервного цеху заступила на зміну і працювала на дільниці мийки банок з готовою продукцією та поліетировки. Мийка банок проводилась на миючій машині теплим розчином води з каустичною содою. Об 11год 50хв оператор нагріла воду і не перевірила її температуру, додала в неї 200-300гр каустичної соди. Температура води була вища за 60 С, тому при додаванні каустичної соди почалася реакція з великим виділенням теплоти і відбувся викид рідини. В цей час оператор стояла поряд з ємністю з водою, в яку додала каустичну соду і при викиді рідини розчин потрапив їй на обличчя і ноги. В результаті чого потерпіла отримала опіки.

тракторист отримав наряд від головного інженера ПСП «Агрофірма «Шульц» допомагати ремонтувати трактор ХТЗ-170. О 12 год 20 хв головний інженер дав розпорядження трактористу провести ремонт переднього лівого колеса причепа ПСЄ – 12,5. Тракторист не стравив повітря з камери колеса, став проводити ремонт, відкрутив колесо з ступиці причепа та став розкручувати болти кріплення половинок диска. В наслідок чого, близько 12 год 40 хв колесо вибухнуло і тракторист отримав закритий перелом лівої гомілки, рвану рану.

звернувся до бригадира і вказав на неякісне проведення робіт. При перевірці пташника №12 між ними зав’язалась перепалка і бригадир наніс тілесні ушкодження начальнику виробничої дільниці з вирощування птиці.

Перебуваючи у відпустці, електрик вирішив здати бика. 29.07.2013р. привів його на вагову, зважив, під час того, як переводив його на ферму, бик почав агресивно поводитись і заколов рогами електрика насмерть.
(електрик - вкрай небезпечна професія. То бджоли, то акації, то бики..)

виконував роботи за допомогою пневмомолотка. Коли доторкнувся до правої ноги пневмомолотком, тримав палець на спусковому механізмі, який випадково спрацював. В результаті спрацювання пневмомолотка потерпілий отримав травму гомілки правої ноги

Біля будівлі туалету безробітного придавило частиною цегляної стіни, в той час, коли він підійшов подивитись на демонтаж будівлі.

Під час обслуговування преса по виготовленню брикету, машиніст при ході робочого механізму пресу, занурив руку в канал для вигрібання фрези від жмиху. В цей час механізм пресу зажував захисну рукавицю, внаслідок чого потерпілий отримав травматичну ампутацію 3 пальців правої кисті.

Приймаючи участь у вокально-хореографічній композиції «Славні козаки – чигиринці» артист балету виконував танцювально-акробатичний трюк по колу. Здійснивши виконання цього трюку артист відчув сильний і різкий біль у нижній частині ноги і не зміг допрацювати до кінця. Викликаною швидкою допомогою був доставлений до Кіровоградського міського травмпункту, де була надана медична допомога та встановлений діагноз – розрив лівого ехілового сухожилля.

З невстановлених обставин медична сестра випала з вікна 6-го поверху ординаторської нейрохірургічного відділення закладу. Лікарі швидкої медичної допомоги, які прибули на виклик, констатували смерть потерпілої

Контролер 03.07.2013р. о 17 год 45 хв. проводила перевірку показників лічильників холодної води абонента по адресу м. Сміла, пров. Сунківський, буд 28. Під час спуску в колодязь водопровідної мережі абонента зломився щабель на драбині і потерпіла впала, отримавши при цьому травму лівої лопатки.
(чого вона туди полізла??)

Побачила, що елемент вакуумної установки доїльного апарату знявся з вим’я нетелі та вирішила поправити. При спробі одягти елемент вакуумної установки доїльного апарату на вим’я, нетель зробивши крок назад, посковзнулася і впала на ногу оператору.

Виконуючи польові роботи на комбайні, рука працівника потрапила в косилку. Внаслідок чого він отримав ампутацію руки

контролер енергозбуту підійшла до домоволодіння по вул. Жовтнева, 40 і побачивши у дворі не прив’язану собаку попросила господаря продиктувати показники електролічильника. Коли господар вийшов з будинку та направився до контролера, яка знаходилась на вулиці за парканом, собака скочивши лапами на хвіртку, відчинила її і вкусила за ліве стегно потерпілу. Внаслідок чого вона отримала укушену рвану рану стегна лівої ноги.

Мельнику під час роботи на вальцевому станку здалося, що забуксувала реміна передача. Не виключивши станок він відкрив захисний кожух та почав поправляти пас приводу. Внаслідок чого права рука потрапила в обертаючі частини механізму і потерпілий отримав травму руки.

ЧЕРКАСЬКИЙ АКАДЕМІЧНИЙ ОБЛАСНИЙ УКРАЇНСЬКИЙ МУЗИЧНО-ДРАМАТИЧНИЙ ТЕАТР ІМЕНІ Т.Г. ШЕВЧЕНКА, м. Черкаси – Актор Під час з’ясування особистих стосунків між колегами по амплуа, потерпілий отримав струс головного мозку, забиття м’яких тканин лобновисочної частини зліва.
(актор - теж небезпечна професія)

Під час обходу її вкусив собака. Внаслідок чого потерпіла отримала рвану рану четвертого пальця правої руки.

Громадянин Франції, як неофіційний представник засновника ПрАТ «Шполатехагро» прибув на підприємство з метою перевірки виконання робіт. При огляді складу № 2 виявив протікання рами вікна. Для з’ясування причини протікання він піднявся на біг-бег, який стояв під цим вікном, не звернувши увагу, що поверхня біг-бега волога. Зробив крок, послизнувся і впав на бетону підлогу. Внаслідок падіння отримав перелом ліктьового відростку зліва, забій м’яких тканин тазу
(французи завжди лізуть куди не треба)

В цеху де працював налагоджувальник устаткування у виробництві харчової продукції не працював насос підкачки емульсії, в результаті чого був викликаний черговий електрик. Потерпілий не дочекавшись вимкнення електроенергії розпочав ремонтні роботи на вказаному автоматі, витягнувши насос назовні з корпусу автомата щось крикнув і присів біля нього. Прибулі лікарі швидкої допомоги констатували смерть потерпілого.

через вікно туалету залізло троє невідних осіб в масках і нанесли тяжкі тілесні ушкодження потерпілому.

Потерпілий в ігровій ситуації в боротьбі за м’яч отримав удар по лівій нижній кінцівці і впав на газон футбольного майданчика.

Слюсар-сантехнік внаслідок суперечки на побутовому підґрунті з напарником, отримав пошкодження ока.

При виконанні робіт по усуненню пошкоджень на опорі повітряної лінії зв’язку в с. Драбівці Золотоніського району електромонтер впав разом з опорою. Внаслідок падіння потерпілий отримав перелом колінного суглобу правої ноги.

під’їхав на тракторі з лівої сторони до автомобіля та вилізши з кабіни трактора вийняв стопорний палець, який запобігав опусканню лівого «крила» установки для внесення аміаку і почав рухатися в бік автомобіля. В цей час внаслідок того, що не витримала «гідравліка» ліве «крило» установки опустилося і вдарило по голові потерпілого гострими робочими органами. Внаслідок отриманих травм потерпілий помер на місці.

близько 2 години водій молоковоза виїхав з прохідної заводу в напрямку заправки, яка розташована по вул. Леніна. Не доїжджаючи 300 м до заправки, побачив молоковоз підприємства, який зупинився на дорозі. Водій вирішив на буксирі дотягнути молоковоз підприємства до освітленої заправки. Під час встановлення тросу потерпілий був смертельно притиснутий між двома молоковозами, внаслідок удару проїжджаючим мікроавтобусом в задню частину молоковоза підприємства.

Механізатор прямуючи з роботи додому, виявив в нижньому ставку господарства затоплений причеп, про що відразу повідомив бригадира тракторної бригади. Під час обстеження місця події, було встановлено, що також затоплений трактор МТЗ-80 з трактористом, на якому той перевозив корма з поля господарства до ферми великої рогатої худоби.

Перебуваючи у відрядженні на залізничній станції Красне, Львівської залізниці, експедитор з невідомих причин виліз на вагон - зерновоз, де його вразило електричним струмом високої частоти.
(якої частоти?)

При перевірці кількості соусу в наповнювачі, права рука оброблювача риби потрапила під рухомий механізм. В результаті чого потерпіла отримала перелом правої кисті.

Птахівник помітив просипання корму на передостанній контрольній кормушці 3-ї лінії і вирішив закрити отвір пальцем. В цей час відбулось автоматичне включення лінії і потерпілий отримав травму ІІ пальця правої руки.

При завантажуванні на свинофермі свиней на автомобіль МАЗ, свинарка при спробі підштовхнути ногою свиню на автомобіль, посковзнулася та втративши рівновагу впала. Внаслідок падіння отримала забій лівої ступні.

Водій на автостоянці в с. Синиця забезпечував пасажирів квитками, зіткнувся з пасажиром та вдарився задом об ручку дверей автобуса. Після закінчення роботи звернувся до Уманської міської лікарні, де йому поставили діагноз: забій копчика.

вантаження свиней у вантажну платформу автомобіля ГАЗель. Працівники, взявши дерев’яні щити 3х1м та тримаючи їх вертикально поперед себе стали заганяти свиней на естакаду автомобіля з загороди. Свині внаслідок натиску звалили щит на потерпілу, внаслідок чого вона отримала вивих лівого плеча.

Під час пересування по території заводу для виконання робочого завдання, на картонажника напала бродяча собака. Внаслідок чого потерпіла отримала рвані рани руки та ноги.

Оператор комп’ютерного набору знаходячись в приміщенні кабінету суду, отримала удар в лікоть лівої руки дверима, які в той час відкривалися судією. Внаслідок чого отримала забій м’яких тканин, часткове пошкодження зв’язок лівого ліктьового суглобу.

один з бичків зненацька відбіг від групи тварин в сторону де стояла з палицею фельдшер та збив її з ніг. Внаслідок падіння потерпіла отримала легкі травми різних частин тіла та була доставлена до районної лікарні.

Під час поїздки, кінь пішов в галоп і підвода потрапила в сечову яму та перевернулася. Потерпілий перебуваючи у нетверезому стані випав з підводи, впав в сечову яму та захлинувся

Знаешь что, Шарапов, меня от них тошнит. Давай прервёмся на время
Tags: работа, ужасы
Subscribe

promo ez98 october 10, 2016 16:43 19
Buy for 10 tokens
Азимов. Вселенная. http://libgen.io/ads.php?md5=A86ECD01E83B67F447F4EF66E2E61056 Роджерс. Физика для любознательных. Том 2. http://libgen.io/ads.php?md5=4CB40959AEE4BA6AEAD4DCCE75571D74 Ньюкомъ. Астрономія для всѣхъ. http://www.mathesis.ru/book/newcomb/ Энциклопедия для детей Аванта+. Том 8…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic
  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment